top of page

CANAY BAHŞİ ILGIN, Uzman Psikolog, İlişki ve Aile Danışmanı, 

 İstanbul Aydın Üniversitesi, Psikoloji Lisans bölümününden mezundur

 İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisansını “Ergenlik Döneminde Ebeveyn ile Yaşanan Çatışmalara Bağlanma Kuramından Bakış” proje tezini tamamlamıştır.

Sektörün öncü firmalarında olan Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nden Cinsel Terapist, Boşanma Terapisti, Evlilik ve Çift Terapist ünvanlarını almıştır.

Değişimin içten dışa olacağı inancından hareketle toplumun temel taşı olan ailede oluşacak küçük bir değişimin dalga etkisi ile toplumu etkileyeceği savunmaktadır. Bu niyetle Düzce Üniversitesi Çocuk Gelişimi Sertifika programını tamamladı.

Gordon Enstitüsü “P.E.T Parent Effectiveness Training/ Etkili Anne ve Baba Eğitimcinin Eğitimini” alarak lisanslı Etkili Anne Baba eğitmeni oldu.

450 saatlik MEB onaylı Aile Danışmanlığı sertifika programını tamamlayarak “Aile Danışmanı” unvanını aldı.

Sakarya Uygulalamalı Bilimler Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen 240 saat "Dr. Özge Öner  ile Dinamik Temelli Bütüncül Psikoterapi Eğitimi" Programını tamamladı.

Eş zamanlı olarak  Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilen 230 saat "Teoriden Pratiğe Psikoterapi Okulu" sertifika programını tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Yetişkin Psikiyatri Polikliniği'nde  depresyon, şizofreni, bipolar hastalarının tedavi ve takip sürecinde bulundu.

Balıklı Rum Hastanesi'nde Psikiyatrik ve Bağımlılık Tedavi Servislerinde yatan hastaları gözlemleyip yapılan tetkiklere katılmıştır.

Kendisinin ve çocuklarının gelişimi desteklemek, alanında daha da derinleşmek için 2016 yılı başında Adler International Learning Türkiye’den ICF (Uluslar arası Koçluk Federasyonu) onaylı ”Profesyonel Yaşam Koçu” tamamladı. Ardından FLOW Coaching International Türkiye’den Ebeveyn Koçluğunu tamamlayarak “Ebeveyn Koçu” ünvanını almıştır.  

Anne Babalara yönelik yazıları, Hürriyet Gazetesi Kelebek2 ekinde 5 hafta  boyunca "Anne Baba Rehberi" adı altında yazıları yayınlanmıştır.

Evli ve 2 çocuk annesidir.

 İlk Görüşme Fırsatı

Sizi, kendiniz ve aile ortamınızda karşılaştığınız sorunlara nasıl çözüm bulabileceğimizi konuşmak üzere 1 saatlik “Tanışma Seansı”na davet etmek istiyorum.

Bu görüşmemizde size ve ailenize uygun bir takım çözümler üretebileceğimizden eminim.

bottom of page