top of page
Onur_Önel_1.jpg

ONUR ÖNEL, Eğitimci, Yazar

1981 Ankara doğumludur. Evli ve bir çocuk babasıdır. Doğu Akdeniz Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. 16 yıllık özel sektör deneyimin yaklaşık 10 yıllık kısmında Koç Holding Grup Şirketleri ve LC Waikiki firmasında “Uzman” ve “Yönetici” unvanları ile çalışmıştır. 6 yılını ise daha küçük ölçekli aile şirketlerinde geçirmiştir.

Endüstri Mühendisliği perspektifi ve üstlendiği çoklu görevler neticesinde; Üretim, Verimlilik, Tedarik Zinciri, Yönetim ve Organizasyon, İnsan Kaynakları ve Stratejik Planlama alanlarında deneyimler edinmiştir. Özel sektördeki deneyimleri esnasında büyük ölçekli firmalarla daha küçük ölçekli aile şirketleri arasındaki farkları gözlemlemiştir. Yapılan teknik & yönetimsel hataları ve aynı zamanda erdemsiz yöneticilerin kuruma bariyer olarak nasıl zarar verdiklerini ortaya koymaktadır. Bunu anlaşılır ve net bir dille ifade etmiştir.

Onur Önel aynı zamanda özel ve vakıf üniversitelerinde seminerler vermekte, deneyimlerini paylaşmaktadır. Bunun haricinde firmaların daveti üzerine çeşitli illerde eğitimler vermektedir.

Onur Önel edindiği kurumsal deneyimler ile başta ülkesine, insanlığa ve kurumlara değer katmayı hayat amacı edinmiştir. Buna bağlı olarak kurumların daha uzun ömürlü olmaları için stratejiler üretmekte, makaleler yayınlamaktadır.

Cep : 0533 816 27 78


Kitap : Birisi Patrona Gerçeği Söylesin / Nobel Akademik Yayıncılık, 2. Baskı, Kasım 2020

 

 E-mail : iletisim@onuronel.com


Web : www.onuronel.com


Linkedin : https://www.linkedin.com/in/onuronel/


Adres : Güngören / İstanbul
 

bottom of page